Brusas.lt

Patarimai

APIE RĄSTINIUS NAMUS

Jau daugelį metų žmonės visame pasaulyje stato namus iš medžio. Medinis namas apibūdinamas kaip šiltas, gyvas ir sveikas namas. Žmonės, vertinantys natūralumą, renkasi būtent tokius namus. Vis daugiau žmonių pradeda vertinti medį. Naujos technologijos padeda statyti rąstų namus greitai ir kokybiškai. Daugeliui žmonių rąstiniai namai asocijuojasi su kaimu, sukuria poilsio ir ramybės atmosferą. Visa tai padeda atsipalaiduoti, pailsėti. Todėl daugelis svajoja turėti jaukų, šiltą, kvepiantį pušimis namą.Rąstinis namas nėra vienadienis statinys. Jis atsparus temperatūrų pokyčiams ir gali stovėti kelis šimtus metų. Norvegijoje tebėra rąstinių namų, statytų maždaug prieš 600 m. Medinis namas reiškia ekologiją, sveiką gyvenimo būdą ir vertinamas kaip patikimas statinys.
 

 
Moderniems pinigų ir energijos taupymu besirūpinantiems žmonėms rąstinio namo statyba teikia keletą unikalių privalumų. Rąstai natūraliai izoliuoja nuo vasaros karščio ir žiemos šalčio. Impregnavus sienas beveik nebereikia jokios priežiūros. Rąstinio namo statyba kainuoja ne daugiau nei įprasto pagal individualų projektą statomo namo statyba.

Pasirinkus statytis gyvenamą namą, kurio pagrindinė statybinė medžiaga yra mediniai rąstai, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad iš vidaus ir iš lauko matysite obliuotus natūralios spalvos rąstus. Rąstinės sienos gali būti impregnuojamos giluminiu gruntu, arba naudojant spalvinę gamą. Rinkoje yra didelė įvairovė impregnantų, antiseptikų ir dažų su įvairiomis spalvomis ir atspalviais.
Sienų šilumos varža priklauso nuo rąsto storio. Reikia nepamiršti, kad medinės sienos geriau sulaiko šilumą, jos proporcingai palaiko drėgmę pastate. Kitaip tariant - "kvėpuoja".